II Edycja Międzywojewódzkiego Biegu na Orientację „Pamięci Żołnierzy AK” – cykl nocny

Dnia 21 października 2017 roku na terenie Zalesia Kętrzyńskiego obyły się nocne biegi na orientację „Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej”. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych, uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich.

Zawody były dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Placeholder image

Ogólnopolski Narodowy Cykl Biegów na Orientację „Pamięci Żołnierzy Powstania Warszawskiego”

W dniu 7 października 2017 roku w Warszawie, Dęblinie, Cedyni, Gierłoży i Grunwaldzie odbyły się biegi na orientację mające na celu popularyzację nauki poprzez sport. Impreza ma na celu rozpowszechnienie i promocję biegów na orientację oraz uczczenie pamięci o Żołnierzach Powstania Warszawskiego. W zawodach wzięło udział około 500 zawodników.

Zawody były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Placeholder image

II Edycja Międzywojewódzkiego Biegu na Orientację „Pamięci Żołnierzy AK”

W dniu 7 października na terenie Zalesia Kętrzyńskiego obyła się II Edycja Międzywojewódzkiego Biegu na Orientację „Pomięci Żołnierzy AK” w zawodach wzięły udział ze szkół podstawowych gimnazjalnych oraz średnich. Każdy z uczestników otrzymał folder informacyjny o żołnierzach Armii Krajowej, dyplom, a najlepszym biegaczom wręczyliśmy medale i puchary.

Zawody były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Placeholder image

Diamentowe Muszkiety. Turniej strzelectwa sportowego dla dzieci i młodzieży.

Impreza odbyła się w dniu 22 lipca 2017 roku na strzelnicy polowej usytuowanej na lotnisku Wilamowo pod Kętrzynem. W zawodach wzięło udział około 100 uczestników w wieku 13-16 lat. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach:

1. Pistolet sportowy 60 strzałów mężczyźni.
2. Pistolet sportowy 40 strzałów kobiety.

Zawody były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Placeholder image

Ponadregionalna Olimpiada Piłkarska

W dniu 18 czerwca 2017 roku na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbyła się pierwsza edycja Ponadregionalnej Olimpiady Piłkarskiej. W zawodach wzięły drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zawody były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Placeholder image

Mazuriada

W dniu 10 czerwca 2017 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku odbyła się Mazuriada – olimpiada lekkoatletyczna dla dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad 150 uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego. Drużyny brały udział w wielu konkurencjach, m.in. :
*skoki w workach

*rzut piłką lekarską

 *bieg z przeszkodami

*ścianka wspinaczkowa

Zawody były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Placeholder image

Marsz po dobry cukier – zawody Nordic Walking dla diabetyków.

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life oraz Urząd Marszałkowski z Olsztyna zorganizowali w dniu 27.05.2017 „Marsz po dobry cukier – zawody Nordic Walking dla diabetyków”. Celem imprezy była popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród osób chorych oraz pokazanie iż sport może być doskonałą formą nie tylko relaksu ale również „motorem” do walki z chorobą. Uczestnikami biegu byli członkowie Stowarzyszenia Diabetyków z Kętrzyna, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Goście indywidualni.

Placeholder image

Umiem pływać.

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life wraz z Ministerstwem Sportu w 2017 roku są organizatorem zajęć „Umiem pływać”. Programem objęci zostali uczniowie klas I-III szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Zajęcia realizowane w ramach nauki pływania „Umiem pływać” będą odbywać się raz w tygodniu i trwać 45 min.
Udział w zajęciach jest całkowicie nieodpłatny.

Placeholder image

Mazurska Szkoła Narciarstwa zjazdowego

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w styczniu i lutym byli organizatorem Mazurskiej Szkoły Narciarstwa Zajazdowego. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z miasta Kętrzyn i województwa warmińsko- mazurskiego. Zajęcia odbywały się na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie.
Nauka obejmowała cykl 8 zajęć i była całkowicie nieodpłatna.

Placeholder image

I Edycja Międzywojewódzkiego Biegu na Orientację „Pamięci Żołnierzy AK”

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych I Edycję Międzywojewódzkiego Biegu na Orientację „Pamięci Żołnierzy AK”. Bieg odbył się w kompleksie leśnym w Gierłoży k. Kętrzyna w dwóch kategoriach wiekowych: I – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych (kl. IV ,V, VI) i gimnazjów, II – młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Bieg ma na orientację na celu popularyzację tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży oraz przybliżenie uczniom wiedzy historycznej dotyczącej żołnierzy Armii Krajowej działających na Warmii i Mazurach.

Podczas imprezy odbyły się prelekcje z historii prowadzone przez członków grup rekonstrukcji historycznej.

Trasa biegu liczyła 4,3 km i była dostosowana do możliwości i umiejętności uczestników. Na trasie znajdowały się punkty kontrolne, na których była sprawdzana sprawność fizyczna uczestników oraz znajomość faktów historycznych. Warunkiem ukończenia biegu było zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych i zakończenie biegu. Uczestnicy zostali wyposażeni w karty startowe, mapy i kompasy. Na mecie czekał na nich ciepły poczęstunek i napoje. Nadzór nad imprezą sprawowali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni.

Miejsce imprezy: Gierłoży k. Kętrzyna

Zapraszamy na kolejną edycję w 2017 roku! Fundaja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki

Placeholder image
Głównym celem Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu „Sport Life” jest promowanie wszelkich inicjatyw zmierzających do poprawy kondycji polskiego sportu, niezależnie czy jest to sport zawodowy, amatorski, czy tylko sportowa rekreacja.